آموزش بالا بردن امنیت سایت و وبلاگ

آموزش بالا بردن امنیت سایت و وبلاگ

(بسم الله الرحمن الرحیم)
این مقاله درباره ی اینکه شما چجوری سیستم امنیتی قویی رو داشته باشین و کسی اونو نتونه هک کنه. من امیدوارم که با این مقاله یاد بگیرین که چجوری سیستم خودتون رو قوی کنین.

خب اموزش رو شروع میکنیم

1- از کلمات عبور ساده استفاده نکنید مانند :  123789

2- کلمات عبور را حداقل 8 کاراکتری انتخاب کنید و هر چه تعداد کاراکتر ها بیشتر باشد بهتر است از حروف کوچک و بزرگ و اعداد و علامت ها استفاده کنید .

مانند  : AaSwr”k’5


3- کلمات عبور را در کامپیوتر خود نگه داری نکنید بهتر است به خاطر بسپارید .

4- همیشه برای ورود به سایت های خود از کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید و به هیچ عنوان از کامپیوتر های عمومی مانند کافی نت و.... استفاده نکنی چون به راحتی امکان جاسوسی رمز عبور توسط نرم افزارهای مخفی هست  .

5- در موارد ضروری گزینه به یاد سپردن یا ذخیره کلمه عبور را علامت نزنید و پس از اتمام کار History و Cookie های مرورگر را حذف نمایید - هر چند امکان جاسوسی باز هم وجود دارد.

6- حداکثر هر شش ماه کلمه عبور خود را تغییر دهید  .

7- در صورتی که کلمه عبور خود را برای رفع مشکلاتی به مدیر فنی سایت یا مدیریت هاست یا غیره اعلام کردید در پایان کار حتماً کلمه عبور را تغییر دهید  .

8- به هیچ کس اعتماد نکنید ! حتی صمیمی ترین دوستان , قدیمی ترین همکلاسی , خوش بر خورد ترین فامیل و برادر و خواهر شما – این را به خاطر بسپارید .

به هیچ کس اعتماد نمی کنم !

9- به هیچ عنوان نرم افزار ناشناس در سیستم نصب نکنید چون ممکن است بد افزار جاسوسی داشته باشند و همچنین کرک وpath  ناشناس را در سیستم نگه داری نکنید از پروکسی ها یا ف ی ا ت ر شکن برای ورود به سایت خود استفاده نکنید  .

10- همیشه برای ورود به مدیریت سایت یا هاست از دیوار آتش قدرتمند و آنتی ویروس بروز استفاده کنید مانند  : Kaspersky دارای آنتی ویروس قوی و دیوار آتش محکم - آپدیت باشید  .

11- از سیستم های ارتباط آنلاین در صورت امکان استفاده نکنید چون طرف یا سرور مقابل امکان دارد به همراه فایل ها بد افزار هم ارسال کند  .

12- در وب سایت ها و وبلاگ ها به هیچ عنوان رو تبلیغات مشکوک کلیک نکنید این عمل مانند دانلود بد افزار می باشد و باعث دزدین اطلاعات شما و در نتیجه هک میشود

13- از باز کردن ایمیل های ناشناس حاوی فایل پیوست یا تصویر خودداری کنید به هیچ عنوان فایل پیوست شده و تصاویر را دانلود و اجرا نکنید چون امکان دارد آلوده باشند - حتی عکس  .

14- همیشه دو آدرس پست الکترونیک داشته باشید یکی عمومی, برای ثبت نام در سایت های دیگر و دیگری برای سایت خود به هیچ عنوان از آدرس ایمیلی که در وب سایت هایتان به عنوان آدرس ایمیل مدیریت استفاده کرده اید برای ثبت نام در وب سایت های دیگر استفاده نکنید  .
 
15- حدالامکان از افزودن مدیران بیشتر به وب سایت خودداری کنید و حد امکان دسترسی آن ها را محدود کنید هر چند آشنا باشد   .

مطالب مرتبط