آموزش تهیه کیک موج دار

تهیه کیک موج دار

مواد لازم:
– کره 250 گرم
– شکر 250 گرم
– تخم مرغ 5 عدد
– آرد 300 گرم
– بیکینگ پودر 1 قاشق چای
– شیر تبخیر شده 125 میلی لیتر
– اسانس وانیل 1 قاشق چای یا وانیل پودری 1/4 قاشق چای
– پودر کاکائو حدود 3 ق سوپ
– رنگ مجاز خوراکی به میزان لازم

 

دوستی ها – Amouzesh Ashpazi

طرز تهیه:
کره و شکر را می زنیم تا زمانیکه سفید و حجیم شود. تخم مرغها را تک تک اضافه و مخلوط می کنیم و در حین کار وانیل را هم مخلوط مواد می کنیم. نیمی از مخلوط آرد و بیکینگ پودر را اضافه می کنیم و با سرعت کم همزن مخلوط مواد می کنیم و بعد شیر تبخیر شده را اضافه می کنیم و مجددا باقیمانده آرد.
پس از ترکیب کامل مواد رو به سه قسمت مساوی تقسیم می کنیم و هر کدام را با رنگ دلخواه مخلوط می کنیم و در کاسه اى میریزیم. (یا می تونید یکی از کاسه ها رو بی رنگ بگذارید و دو کاسه رو به رنگ دلخواه در بیاورید)
در داخل قالب 20 – 22 سانتی ترى یکی از کاسه ها را داخل قالب بریزید و به طور یکسان در همه جای قالب پهن و پخش کنید. حالا به وسیله یک الک پودر کاکائو را روی مایه کیک پخش می کنیم. دقت کنید لایه پودری باید نازک باشه و به طور یکنواخت همه قسمتها رو پوشش بده.
سپس مایه رنگی دوم را روی لایه قبلی کاور شده با پودر کاکائو میریزیم! مواد رو آروم به وسیله یک پالت یا لیسک همه جای قالب پخش کنید این کار رو ادامه میدهیم تا لایه ها تمام شود. برای ردیف آخر دیگه نیاز به پودر کاکائو نداریم! و در فر 160 درجه به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت قرار میدهیم
اگر شیر تبخیر شده در دسترس نداشتیم میتوان با همین میزان نسبت مساوى خامه صبحانه و شیر پر چرب جایگزین میکنیم.

 

منبع:

دوستی ها
مطالب مرتبط: