بزرگترین مزرعه شناور انرژی خورشیدی در ژاپن

ژاپن بزرگترین مزرعه شناور انرژی خورشیدی را برپا می کند

بزرگترین مزرعه شناور انرژی خورشیدی در ژاپن

 

گاردین، شرکت الکترونیکی ژاپنی چندملیتی 'کیوکرا' مسوول ساخت این نیروگاه در منطقه 'چیبا' روی دریاچه سد 'یاماکورا 'است و پیش بینی می شود که به محض تکمیل آن در اوایل سال 2018، برق مورد نیاز پنج هزار خانوار تامین شود.
در نیروگاه خورشیدی سد یاماکورا، بیش از پنج هزار پنل فوتوولتائیک در وسعتی بالغ بر 180 هزار متر مربع برپا می شود و به گفته کارشناسان، چالش اصلی در این زمینه دور نگهداشتن سیم کشی از آب و قرار دادن مبدل ها روی سازه های شناور است.
ژاپن در راستای تلاش برای افزایش بهره برداری از انرژی تجدیدپذیر در پی واقعه فوکوشیما، تاکنون مزارع خورشیدی شناور متعددی ساخته است. تعطیلی تاسیسات هسته ای موجب وابستگی فزاینده ژاپن به واردات سوخت های فسیلی و کند شدن برنامه های این کشور برای کاهش انتشار آلاینده های هوا شده است.
واقعه فوکوشیما به مجموعه حوادثی اطلاق می شود که از 11 مارس 2011، در پی زلزلهٔ 9 ریشتری و سونامی، و در اثر از کار افتادن ماشین آلات نیروگاه هسته ای شماره 1 فوکوشیما متعلق به شرکت نیروی برق توکیو و نشت مواد رادیواکتیو به وقوع پیوست.

ژاپن که به لحاظ وسعت خشکی محدودیت دارد، برای بهره‌برداری از انرژی خورشیدی و تبدیل آن به انرژی الکتریکی برای مصارف خانگی، ساخت بزرگ‌ترین مزرعه شناور انرژی خورشیدی در جهان را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، شرکت الکترونیکی ژاپنی چندملیتی "کیوکرا" مسئول ساخت این نیروگاه در منطقه "چیبا" روی دریاچه سد "یاماکورا" است و پیش‌بینی می‌شود که به محض تکمیل آن در اوایل سال 2018، برق مورد نیاز پنج هزار خانوار تامین شود.

در نیروگاه خورشیدی سد یاماکورا، بیش از پنج هزار پنل فوتوولتائیک در وسعتی بالغ بر 180 هزار متر مربع برپا می‌شود و به گفته کارشناسان، چالش اصلی در این زمینه دور نگه داشتن سیم‌کشی از آب و قرار دادن مبدل‌ها روی سازه‌های شناور است.

ژاپن در راستای تلاش برای افزایش بهره‌برداری از انرژی تجدیدپذیر در پی واقعه فوکوشیما، تاکنون مزارع خورشیدی شناور متعددی ساخته است. تعطیلی تاسیسات هسته‌ای موجب وابستگی فزاینده ژاپن به واردات سوخت‌های فسیلی و کند شدن برنامه‌های این کشور برای کاهش انتشار آلاینده‌های هوا شده است.

واقعه فوکوشیما به مجموعه حوادثی اطلاق می‌شود که از 11 مارس 2011، در پی زلزله 9 ریشتری و سونامی و در اثر از کار افتادن ماشین‌آلات نیروگاه هسته‌ای شماره 1 فوکوشیما متعلق به شرکت نیروی برق توکیو و نشت مواد رادیواکتیو به وقوع پیوست.مطالب مرتبط با این پست: