ترفند های ضروری برای اندرویدی ها

اکثر افراد از گوشی های هوشمندی استفاده می کنند که دارای سیستم عامل اندروید هستند،شما می توانید برای افزایش بازدهی و کارایی این سیستم عامل از ترفندهای زیر استفاده کنید.

 

 

1- با بالا بردن سرعت انیمیشن ها روح تازه ای به دستگاه اندرویدیتان بدمید
یکی از بزرگ ترین شکایت ها از اندروید کندی و تاخیر آن است. با این ترفند می توانید با سرعت بیشتری به گشت و گذار درون اندروید بپردازید. گوگل برخی تنظیمات مخصوص توسعه دهندگان را مخفی کرده است که ابتدا باید به این تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

مراحل زیر را دنبال کنید: ابتدا به قسمت تنظیمات مراجعه و بخش About Phone یا همان درباره  دستگاه را باز کنید. سپس ۷ بار روی Build Number ضربه بزنید تا منوی مخفی مخصوص توسعه دهندگان نمایش داده شود. برای مراجعه به این منو به صفحه  اصلی تنظیمات بروید و به قسمت Developer Options مراجعه کنید.حال مقدار Windows transition scale و Transition animation scale و Animator duration scale را روی 5x. قرار دهید یا به کلی آن ها را خاموش کنید.
2- دستگاه گمشده تان را ردیابی، قفل و یا پاک سازی کنید
نرم افزارهای زیادی وجود دارد که می تواند گوشی را ردیابی کند اما وقتی گوشی گم می شود دیگر این نرم افزارها به کمک تان نخواهد آمد؛ چراکه باید قبل از گم شدن، این نرم افزارها را روی دستگاه تان نصب کنید. گوگل برای این مشکل چاره ای اندیشیده است و می توانید با این ترفند از مکان فعلی دستگاه تان با خبر شوید و حتی اطلاعات آن را پاک کنید. حتی اگر گوشی خود را در خانه گم کردید می توانید با گزینه Ring زنگ گوشی خود را به صدا درآورید.

اگر GPS دستگاه تان در کامل ترین حالت قرار داشته باشد ردیابی آن دقیق تر انجام می شود. این مراحل را دنبال کنید:مطمئن شوید که Android Device Manager روی دستگاه تان نصب است. از طریق رایانه به این لینک مراجعه و از منو گوشی خود را انتخاب کنید. حال می توانید زنگ آن را به صدا درآورید یا آن را قفل و یا اطلاعات آن را پاک کنید. اگر Ring را انتخاب کنید گوشی شما به مدت ۵ دقیقه با بلندترین صدای ممکن زنگ خواهد خورد و برای متوقف کردن آن باید کلید Power را بفشارید.
3- در صفحه قفل موسیقی را به عقب یا جلو ببرید
اگر اهل موسیقی باشید حتما دیده اید که هنگام پخش موسیقی، تصویر صفحه  قفل دستگاه تان به تصویر آلبوم تغییر می کند و می توانید موسیقی را متوقف کنید و یا ادامه دهید. همچنین می توانید به موسیقی قبلی و بعدی بروید؛اما امکان جلو و عقب بردن موسیقی در حالت عادی وجود ندارد، بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:وقتی موسیقی در صفحه  قفل در حال پخش است، یکی از 3 کلید موجود را برای مدتی بفشارید. در این هنگام نواری ظاهر می شود، حال می توانید عمل مورد نظر را انجام دهید.
4- ویجت ها را به صفحه  قفل خود بیاورید
ویجت ها یکی از برترین نقاط مثبت اندروید محسوب می شوند. از نسخه  ۴ اندروید این امکان وجود دارد که در صفحه  قفل دستگاه هم از ویجت ها استفاده کنید. با این کار می توانید دسترسی سریعی به اخبار و اطلاعات مهم پیدا کنید و DashClock Widget یکی از بهترین ویجت ها برای صفحه قفل است. برای این کار این مراحل را طی کنید:ابتدا به تنظیمات بروید و به قسمت Security یا همان امنیت مراجعه کنید. سپس تیک Enable widgets را بزنید.حال به صفحه  قفل مراجعه کنید و با کشیدن انگشت از چپ به راست یا همان سوایپ کردن می بینید که علامت + ظاهر می شود. با انتخاب این گزینه، می توانید فهرستی از ویجت ها را مشاهده و از آن ها در این صفحه استفاده کنید.
5- مکان یابی را در حالت کم مصرف قرار دهید
اگر نیاز زیادی به اطلاعات و موقعیت مکانی ندارید، می توانید با این ترفند از مصرف باتری توسط جی پی اس بکاهید. اندروید دارای 3 تنظیم مختلف برای مکان یابی شامل High accuarcy، Battery saving و Device only است.برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:
به تنظیمات دستگاه بروید و Location را انتخاب کنید. حال به Mode بروید و حالت مورد نظر خود را انتخاب کنید که گزینه  Battery saving در مصرف باتری شما توسط جی پی اس صرفه جویی خواهد کرد.
منبع:http://www.yjc.ir/


مطالب مرتبط با این پست: