25 روش برای چاق شدن صورت

خیلی ها، خصوصا خانمها بـه دنبال روشهای چاق شدن صورت شان هستند، طیف اول خانم هایي کـه لاغر اندام هستند و صورت استخوانی دارند و طیف دوم هم خانم هایي هستند کـه دوست دارند صورت شان چاق تر شود. برخی برای این کـه سریعا بـه نتیجه برسند بـه سراغ تزریقات و تیغ جراحی می‌روند و بعضی هم برای اینکار عجله اي ندارند و طبیعی بودن را مهم می شمارند

راه های چاق شدن سریع صورت و گونه در یک هفته
1. زیاد آب بنوشید

این ساده ترین راه برای چاقی صورت در کمترین زمان می باشد، هر روز 8 لیوان آب بنوشید و از میوه ها و سبزیجات تازه به مقدار فراوان استفاده کنید.
2. هر روز شیر بنوشید

شیر حاوی پروتئین، کلسیم، ویتامین ها و مواد معدنی است و نوشیدن روزانه آن با آب رسانی به پوست به چاق شدن صورت کمک می کند.
3. ماساژ صورت با شیر

برای سریع چاق شدن صورت به شما پیشنهاد می کنیم که هر روز صورت خود را با شیر سرد به مدت 20 دقیقه ماساژ دهید، بگذارید شیر 5 دقیقه بر روی صورت بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.
4. رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا

رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا که اغلب به عنوان رژیم غذایی لوکس هم شناخته می شود، باعث اضافه شدن چربی به پوست صورت شده و به چاق شدن صورت در یک طول هفته کمک زیادی می کند.

نان، برنج، ماکارونی و پاستا را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا متوجه تغییرات شوید.
5. ماساژ صورت با روغن بادام، زیتون و نارگیل

یکی از بهترین روش ها برای چاق شدن صورت این است که هر شب قبل از خواب صورت خود را با روغن بادام، روغن زیتون و روغن نارگیل ماساژ دهید.
6. ماساژ صورت با روغن جوانه گندم

یکی از بهترین روش های چاق شدن صورت و گونه ها این است که هر روز پوست خود را با روغن جوانه گندم ماساژ دهید تا در عرض سک هفته صورت چاق تر و تپل تر شود.
چاق شدن صورت با روش های خانگی، ماسک و دارو های گیاهی
7. ماسک گلاب و گلیسیرین

ترکیب گلاب و گلیسیرین یک روش طبیعی عالی برای چاق شدن صورت و گونه ها محسوب می شود، این ترکیب شگفت انگیز به عنوان مرطوب کننده ی پوست عمل کرده و با آبرسانی به صورت باعث چاق شدن صورت می شود.

گلاب و گلیسیرین را با هم مخلوط کنید و قبل از خواب آن را بر روی صورت بمالید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب گرم خوب بشویید.

هر شب این روش را به کار ببرید تا زودتر نتیجه بگیرید.
8. ماسک عسل

عسل یکی دیگر از مواد طبیعی و یکی از بهترین روش های خانگی مفید برای چاق شدن صورت می باشد. عسل حاوی مقادیر بالای آنتی اکسیدان است و یک مرطوب کننده پوست به شمار می رود که با آبرسانی به صورت باعث چاق شدن صورت و گونه ها می شود.

1 قاشق چای خوری عسل را با پاپایا له شده ترکیب کنید و بر روی صورت و گونه ها بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

بهتر است این روش را هر روز صبح انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید.
9. ماسک گل رس یا خاک رس

گل رس یا خاک رس یکی از بهترین ماسک های صورت برای چاق تر شدن و تپل شدن صورت و گونه ها می باشد، گل رس در ترکیب با گلاب به آبرسانی پوست کمک کرده و بهبود خاصیت کشسانی پوست به چاقی صورت کمک می کند.

یک قاشق غذاخوری گل رس را با یک قاشق مربا خوری گلاب ترکیب کنید و به صورت خمیر درآورید، این خمیر را بر روس ثورت و گونه ها بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید.

این ماسک را هر روز استفاده کنید تا زدوتر نتیجه بگیرید.
10. ماسک خیار

مقادیر بالای آب، آنتی اکسیدان ها و ویتامین C موجود در خیار با آب رسانی به پوست صورت باعث افزایش تولید کلاژن در پوست شده و به چاق شدن صورت و گونه ها کمک می کند.

ماسک آب خیار و ماست

آب یک خیار را بگیرید و با دو قاشق چای خوری ماست ترکیب کنید، این ماسک را بر روی صورت بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند، سپس با آب سرد و خوب بشویید.

ماسک آب خیار و گلاب

آب یک خیار را بگیرید و با دو قاشق غذا خوری گلاب ترکیب کنید، این ماسک را بر روی صورت بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند تا خشک شود سپس با آب گرم خوب بشویید.
11. آب سیب زمینی

گفته می شود که خوردن روزانه دو لیوان آب سیب زمینی به دلیل مقادیر ویتامین C به آبرسانی پوست کمک کرده و با مرطوب کردن پوست صورت به چاق شدن صورت و گونه ها کمک می کند.

علاوه بر این ماسک آب سیب زمینی هم می تواند برای چاق شدن صورت مفید باشد؛

آب یک سیب زمینی را بگیرید و با یک قاشق غذاخوری ماست ترکیب کنید، آن را بر روی صورت بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند سپس با آب گرم خوب بشویید.
12. آلوئه ورا

مقادیر بالای آنتی اکسیدان های موجود در ژل آلوئه ورا با افزایش میزان کلاژن، خاصیت کشسانی و الاستیک پوست را بهبود بخشیده و به چاق شدن صورت و گونه ها کمک می کند.

صورت را تمیز بشویید و خشک کنید حالا صورت را با ژل آلوئه ورا به مدت 10 تا 15 دقیقه ماساژ دهید، بگذارید بماند تا خشک شود و سپس با آب گرم بشویید.

این روش را روزی دو بار تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.
13. پودر جوانه گندم

جوانه گندم حاوی مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و ویتامین ای می باشد که با افزایش آب رسانی به پوست و افزایش خاصیت کشسانی پوست علاوه بر جوان سازی به چاق شدن صورت و گونه ها کمک می کند.

ماسک پودر جوانه گندم و موز

یک قاشق غذا خوری پودر جوانه گندم را با دو قاشق چای خوری روغن زیتون و نصف موز له شده ترکیب کنید و بر روی صورت بمالید، بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با گرم بشویید.

ماسک ماست و جوانه گندم

یک قاشق غذا خوری پودر یا روغن جوانه گندم را با دو قاشق غذا خوری ماست و نصف آووکادو له شده ترکیب کنید و بر روی صورت و گونه ها بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس صورت را با آب ولرم خوب بشویید.
14. تخم شنبلیله

تخم شنبیله سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی است که می توانند به چاق شدن طبیعی صورت کمک کنند.

1 قاشق چای خوری پودر تخم شنبلیله را با آب ترکیب کنید تا خمیری به دست آید، این خمیر را بر روی صورت و گونه ها بمالید و به آرامی ماساژ دهید سپس بگذارید 10-15 دقیقه بماند و پس از آن با آب گرم بشویید.

این روش را دو تا سه بار در روز تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.
15. روغن زیتون

روغن زیتون دارای اسید های چرب سالمی هستند که با آبرسانی به پوست صورت می تواند به چاق شدن طبیعی صورت و گونه ها کمک کند.

هر روز حداقل یک قاشق غذا خوری روغن زیتون خالص و بکر به آرامی بر روی صورت و گونه ها ماساژ دهید، بگذارید 5-10 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.
16. شی باتر

شی باتر دارای اسید های چربی است که به بهبود الاستیسیته و خاصیت کشسانی پوست کمک می کند و علاوه بر این ویتامین E موجود در آن به چاق شدن صورت و گونه ها کمک می کند.

مقداری شی باتر را بر روی صورت و گونه های خود بمالید و به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

این روش را سه تا چهار بار در هفته تکرار کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

در روشی دیگر یک فنجان شی باتر را با 3/4 فنجان شکر ترکیب کنید، آن را در یخچال قرار دهید تا جامد شود. جالا مقداری از این روغن را برداشته و به مدت 5 دقیقه بر روی صورت و گونه به صورت دایره ای ماساژ دهید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

این روش را هر روز انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید.
17. سیب درختی

میوه سیب درختی حاوی مقادیر بالایی مواد مغذی است و پالپ سیب می تواند به چاق شدن صورت و گونه ها کمک کند.

سیب را رنده کنید تا پالپ های آن به دست آیند، هر روز صبح این پالپ ها را بر روی صورت و گونه ها بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید، پس از چند روز متوجه تغییرات در صورت خود می شوید.
18. سیب زمینی آب پز، نان، برنج و ماکارونی و پاستا

اگر شما رژیم غذایی کم کربوهیدرات داشته باشید، چربی سوزی در ناحیه ی صورت افزایش می یابد و در نتیجه صورت لاغر و استخوانی می شود.

سیب زمینی آب پز، نان، برنج و ماکارونی و پاستا از جمله مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات هستند که باعث افزایش چربی در ناحیه ی صورت شده و به چاق شدن صورت و گونه ها کمک می کنند.
19. چاقی صورت با آجیل و مغز ها

آجیل و مغز ها حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هایی هستند که به چاق شدن صورت و گونه ها کمک می کنند.

اگر شما به دنبال روش های طبیعی برای چاق شدن صورت خود هستید به شما پیشنهاد می کنیم که انواع آجیل و مغزیجات به ویژه پسته و بادام زمینی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
20. آب خوردن

نوشیدن آب زیاد یکی از بهترین و ارزان ترین روش های طبیعی و خانگی برای چاق شدن صورت و گونه ها محسوب می شود. سعی کنید روزانه تا 8 لیوان آب بنوشید و در کنار آن به مقدار زیاد از میوه ها و سبزیجات تازه و همچنین آب سبزیجاتی مانند آب هویج استفاده کنید.
21. چاق و تپل شدن صورت و لپ های لاغر با ورزش یوگا در منزل

یوگای صورت یکی از بهترین ورزش هایی است که شما می توانید برای چاق شدن صورت و گونه ها انجام دهید. یوگا پوست را برای تولید میزان بیشتری کلاژن و الاستین تحریک می کند و باعث چاق شدن صورت و گونه ها می شود.

حرکت اول

بر روی صندلی صاف بنشینید، صورت خود را باد کنید و یک دقیقه همانطور نگه دارید، حالا صورت را به سمت چپ باد کرده و یک دقیقه نگهدارید و سپس صورت را به سمت راست باد کرده و یک دقیقه نگه دارید.

این تمرین را حداقل روزی سه بار انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید.

حرکت دوم

صورت خود را باد کنید و یک دقیقه نگهدارید، انگشتان خود را بر روی گونه ها و صورت قرار دهید و به آرامی در حرکات دایره ای ماساژ دهید، حالا انگشتان اشاره را کنار سوراخ های بینی قرار داده و در حالیکه لپ ها را به تو کشیده اید، پوست کنار بینی را ماساژ دهید.

این تمرین را روزی 3 بار تکرار کنید تا زدوتر نتیجه بگیرید.
چاق شدن صورت با روش های تغذیه ای و پزشکی
22. چاقی صورت با تزریق ژل و چربی

وقتی سن بالا می رود پوست چربی از دست داده و لاغر و چروک می شود، یکی از متداول ترین روش های پزشکی برای چاق شدن صورت و گونه ها تزریق ژل و چربی به پوست و گونه ها می باشد.
23. چاق شدن صورت با مکمل ویتامین E و شیر خشک

مکمل های غذایی مانند شیر خشک و مکمل ویتامین E موجود در بازار یکی دیگر از روش های چاق شدن صورت محسوب می شوند، اگر نمی خواهید دچار اضافه وزن شوید و فقط می خواهید صورت چاق تر و تپل تری داشته باشید می توانید از این مکمل ها استفاده کنید.
24. سیگار کشیدن و نوشیدن الکل را ترک کنید

سیگار کشیدن و نوشیدن الکل یکی از علل لاغری صورت می باشد پس سیگار کشیدن را ترک کنید و نوشیدن الکل را متوقف کنید تا صورت چاق تر و تپل تری داشته باشید.
25. چاق شدن صورت با طب سوزنی

طب سوزنی با بهبود جریان خون در صورت باعث افزایش تولید کلاژن شده و با بهبود آب رسانی به پوست به چاق شدن سریع تر صورت و گونه ها در کمترین زمان کمک می کند.

 


چاق شدن صورت با خوردن خیار و گلابی

خیار بدلیل بافتی کـه دارد در گروه میوه هاي پرآب تلقی می شود کـه خواص بسیاری برای لطیف کردن پوست و آبرسانی بـه سلول‌هاي سطحی پوست دارد.

روش های چاق شدن سریع صورت | فرمول های طبیعی و موثر رفع لاغری صورت

استفاده موضعی و خوراکی از این میوه میتواند بـه التیام آبرسانی سلول‌هاي پوستی کمک کند بـه ویژه اگر از ماسک تهیه شده از این میوه بـه صورت موضعی در ناحیه صورت استفاده کنید.

 
چاق شدن صورت با خوردن آجیلیکیدیگر از روش‌هاي بی عارضه و طبیعی برای پر کردن صورت و چاق کردن آن در مدت زمانی کمتر از یک ماه گنجاندن مغز آجیل بـه برنامه و رژیم غذایی اسـت. این رژیم باید شامل بادام، پسته و فندق باشد.

 
چاق شدن صورت با خوردن سالاد

گنجاندن سالاد کاهو و جوانه گندم در وعده‌هاي غذایی بـه ویژه وعده شام تاثیر زیادی بر افزایش نشاط و شادابی صورت و پر شدن و چاق بنظر رسیدن آن دارد.جوانه گندم بدلیل داشتن ویتامین E و گروه ویتامین هاي B می تواند تاثیر زیادی در آبرسانی و افزایش آب میان بافتی صورت داشته باشد.

 
چاق شدن صورت با نوشیدن آب

یکی از نکاتی کـه شاید تعداد زیادی از مـا ساده از کنار آن می‌گذریم نوشیدن آب در طول روز اسـت. عده اي از مـا بـه خیال آنکه روزانه ۳ تا ۴ فنجان چای مینوشیم تصور میکنیم کـه:آب مورد نیاز بدن مان را نیز دریافت کرده‌​ایم درحالی کـه هیچ یک از مایعات و نوشیدنی‌ها نمیتواند جای آب را بگیرد و اثر معجزه‌گری کـه آب روی پوست و چاقی صورت دارد را جبران کند.

 
چاق شدن صورت با انجام ورزش

برای چاق شدنِ صوت بـه کمک ورزش می توانید هرروز کمتر از 20 دقیقه این حرکات را انجام دهید ودر دو نوبت این تکنیک را اجرا کنید. روی صندلی بنشینید و روی عضلات صورت تمرکز کنید.


سپس لب‌ها را تا جاییکه می توانید جمع کنید و آن رابه مدت 5 ثانیه در همین حالت نگه دارید سپس بدون آنکه لب‌هایتان از هم باز شود و دندان‌هایتان دیده شود لبخند بزنید و سعی کنید خط لبخند را بلند و بلندتر کنید. لب‌ها رابه مدت 5 ثانیه دراین وضع نگه دارید و این تمرین را 15 بار تکرار کنید.

 
چاق شدن صورت با ماسک عسل

عسل فواید باورنکردنی در پوست و سلامت انسان دارد، این ماده شگفت انگیز دارای مقادیر بسیار بالایی از آنتی اکسیدان اسـت کـه بـه جلوگیري از بیماری‌هاي پوستی نیز کمک می کند.


برای استفاده کافیست یک ماسک صورت با عسل طبیعی تهیه کرده و آنرا چند بار در هفته بـه مدت 10 تا 15 بر روی صورت خود قرار دهید. و سپس صورت خودرا شستشو کنید.

 
چاق شدن صورت با ماساژ روغن زیتون


برای چاق شدن سریع صورت میتواند از روغن زیتون استفاده کرد. برای اینکار روزانه یک قاشق چای خوری روغن زیتون را بر روی پوست خود ریخته و صورت رابه آرامی بـه مدت 10 دقیق ماساژ دهید، استفاده از روغن زیتون می تواند بـه چاق شدن سریع صورت کمک کند.

 
چاق شدن صورت با نوشیدن شیر


شیر سرشار از پروتئین و املاح معدنی اسـت کـه در کمتر ماده غذایی پیدا میشود، اگر میخواهید در مدت کمتر از 3 ماه صورت چاق داشته باشید، کافیست روزانه دو لیوان شیر تازه را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

 
چاق شدن صورت با ماسک آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از گیاهانی اسـت کـه دارای مقادیر بسیار زیاد آنتی اکسیدان اسـت. از این گیاه برای درمان جوش صورت نیز استفاده میشود.

روش های چاق شدن سریع صورت | فرمول های طبیعی و موثر رفع لاغری صورت

و بعلت داشتن خاصیت کشسانی مانع از افتادگی پوست صورت نیز می شود. برای این کـه صورت چاق داشته باشید کافیست ژل این گیاه رابه مدت 10 تا ۱۵ دقیقه بر روی صورت خود ماساژ دهید.

 
چاق شدن صورت با گلاب و گلیسیرینخواص گلاب بر کسی پوشیده نیست، برای چاق شدن سریع صورت کافیست هر شب قبل ار خواب مقداری گلاب و گلیسیرین رابا هم ترکیب کرده و بر روی صورت قرار دهید و صبح آن رابا آب بشورید.

 
چاق شدن صورت با خوردن کربوهیدرات‌ هاانواع کربوهیدرات‌ها مانند برنج، سیب زمینی، ماکارونی و … در چاق شدن تمام اعضای بدن بـه خصوص صورت موثر اسـت. البته سعی کنید بـه میزان کافی از این مواد غذایی را مصرف کنید تا دچار اضافه وزن نشوید.

 
مواردی که مانع چاق شدن صورت می‌شود

در مقابل عده اي از مواد غذایی و عادات روزانه مـا باعث می شود چاق شدن صورت را از دست بدهیم. در اینبخش بـه معرفی این عادات ناصحیح می پردازیم.

 
مصرف دخانیات و الکل را محدود کنید

چاق شدن صورت در یک هفته

 

مصرف دخانیات و الکل باعث آسیب رساندن بـه سلامت پوست و صورت شـما می شوند و لذا اگر ورت چاق می خواهید باید این دو را کنار بگذارید.

 
آرایش کردن را تا حد امکان محدود کنید


چاقی تضمینی صورت

 

استفاده از لوازم آرایشی در بین بانوان بسیار رایج شده اسـت، اما نکته کـه در مورد استفاده از این مواد شیمیایی کمتر مورد توجه قرار می گیرد آسیب‌هایي اسـت کـه در بلند مدت بـه پوست وارد می کنند، بنابر این تا حد امکان کمتر از این مواد استفاده کنید و اجازه دهید پوست صورت شـما بـه اندازه کافی هوا بخورد.

 
داشتن یک رژیم غذایی نادرست

تعداد زیادی از مـا اینروزها بـه سراغ غذا هاي حاضری و چرب مانند انواع فست فود میرویم کـه علاوه بر آسیب رساندن بـه سیستم گوارش و سلامت قلب باعث بروز مشکلاتی بر سطح پوست میشود.

ر
چاق شدن صورت با تغذیه

 

در مقابل گنجاندن مواد پروتئینی، انواع موادمعدنی مانند تخم مرغ، شیر، سیب و … کـه منابعی غنی از آنتی اکسیدان و ویتامین نیز هستند بـه سلامت پوست صورت کمک زیادی خواهد کرد.

 
کمبود خواب باعث لاغر شدن صورت می‌شود


چاق شدن صورت با داروهای گیاهی

 

کبود خواب و داشتن استرس از عواملی هستند کـه بـه سرعت بر روی پوست صورت شـما تاثیر می گذراند. لاغر شدن صورت، افتادگی پوست و چین و چروک از مهم‌ترین نشانه‌هاي این دو عامل مهم اسـت. بنابر این اگر می خواهید صورت خودرا چاق کنید باید بـه اندازه کافی بخوابید و کمتر دچار استرس و فشارهای روزانه شوید.

 
ورزش صورت را جدی نمی‌گیرید


چاق شدن صورت با خوراکی

 

یوگا حرکات ورزشی فوق‌العاده برای تمرین دادن عضلات صورت دارد کـه اگر بـه صورت منظم و روزانه آن‌ها را انجام دهید دچار افتادگی صوت نخواهید شد ودر مقابل صوت شـما نیز خوش حالت تر از قبل دیده میشود.

 

 
و در آخر نیز روش چاق کردن صورت دریک هفته

صورت هر فرد نشان دهنده وضعیت سلامت، نوع ژنتیک، سن و حتی جغرافیای مکانی اسـت کـه در آنجا زندگی میکند. هم زمان با افزایش سن و از سی سالگی بـه بعد با کاهش تولید کلاژن سازی توسط سلول‌هاي پوست، صورت لاغر و کشیده‌تر بنظر میرسد، بـه ویژه زیر چشم‌ها گود می شود و گونه‌ها فرو افتاده می شوند برای معکوس کردن اثر زمان بر صورت خود میتوانید از شیوه‌هاي خلاقانه زیر استفاده کنید.

 

نخستین روش فوری، استفاده از پرکننده‌هاي مصنوعی روشی پرهزینه و با عوارض جانبی فراوان اسـت کـه توصیه نمیشود. اقدامات طبیعی برای چاق کردن صورت عبارتند از داشتن رژیم غذایی سرشار ازانواع آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین و کلسیم، براساس تحقیقات کلسیم بـه ساخت استخوان و پیشگیري از تضعیف ماهیچه‌هاي صورت کمک میکند و بـه این ترتیب باعث چاق شدن این عضو ازبدن میشود.


چاق شدن صورت به روش طبیعی

 

نوشیدن مقادیر کافی از آب در طول روز نیز می تواند باعث التیام گردش خون، بازشدن سلول‌هاي پوستی، پر و چاق بنظر رسیدن صورت شود. از جمله کارهای اشتباه کـه باعث لاغری صورت، بروز چین و چروک و افتادگی میشود میتوان استعمال دخانیات، مصرف مواد غذایی پر چرب و شیرین، استرس، مجاورت بیش از حد با نور خورشید و کم تحرکی را نام برد.

 

روش دیگر برای چاق کردن صورت ماساژ نواحی اطراف گونه‌ها و نیز بینی و چانه اسـت، دراین شیوه دست‌ها را آغشته بـه روغن کرده صورت رابه طور دورانی ماساژ دهید، با انجام مستمر اینکار پس از چند هفته اثرات آنرا بر پوست خود مشاهده می کنید. پرهیز از خریدن و استفاده از فریم‌هاي بزرگ و سنگین عینک طبی و آفتابی هم می تواند باعث چاقی صورت شود، فریم‌هاي حجیم باعث آب شدن ماهیچه‌ها و بافت نرم چهره و لاغر شدن آن می شوند. 

استفاده از بالش مناسب و پرهیز از خوابیدن برروی شکم هم یکیدیگر از موارد حفظ چاقی صورت اسـت، فشرده شدن گونه‌ها در طول شب برروی بالش می تواند باعث گودی صورت و لاغری آن شود. عده اي از سبزیجات نیز بطور منحصر بـه فرد و استثنایی باعث چاق شدن صورت می شوند کـه ازآن جمله می توان مصرف جوانه گندم بـه همراه ماست یا با سالاد و سبزیجات را نام برد.

مطالب مرتبط