در مورد Grand Theft Auto V

اتومبیل دزدی بزرگ ۵ (به انگلیسی: Grand Theft Auto V) (کوتاه شده:GTA V) عنوان یک بازی ویدئویی به سبک اکشن-ماجراجویی است که توسط راک‌استار نورث توسعه یافته و راک‌استار گیمز آن را منتشر کرده‌است. . این بازی ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۳ برای پلی‌استیشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰، ۱۸ نوامبر ۲۰۱۴ برای پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان منتشر شده، و در ۱۴ آوریل ۲۰۱۵ نیز برای مایکروسافت ویندوز عرضه شد. ساخت این بازی حدود ۲۷۰ میلیون دلار هزینه برداشت، که دومین بازی پرهزینه تاریخ محسوب می‌شود


عرضه Grand Theft Auto V در سال گذشته که توانسته با بهره‌برداری کامل از قدرت پلی‌استیشن 4، اکس‌باکس یک و پی‌سی و پیشرفت‌های فنی و گرافیکی حقیقتاً تحسین‌برانگیز، سطح جدید و خیره‌کننده‌ای از جزئیات را به نمایش بگذارد، بلاخره انتظار گیمرهای زیادی را به سر رساند. افزایش فاصله رویارویی‌ها، دقیق‌تر شدن جزئیات بافت، متراکم‌تر شدن ترافیک و بهبود رزولوشن‌ها همگی دست به دست هم داده‌اند تا ضمن ارائه تصویر حماسی جدیدی از جنوب کالیفرنیا، به روستاها، شهرها، بیایان‌ها و اقیانوس‌های Rockstar Norht زندگی تازه‌ای ببخشند.
در این بازی ضمن گریز به زندگی‌ بهم پیوسته مایکل، تروور و فرانکلین، در حالیکه دست به یک سری سرقت در داخل Los Santos و Blaine County در بزرگترین، عمیق‌ترین و غنی‌ترین تجربه فضای باز تا به امروز می‌زنند، با پیشرفت‌های صورت گرفته در دنیای بازی شامل حیات وحش جدید، آپگرید افکت‌های آب و هوا و خسارت‌ها و انواعی از جزئیات قابل اکتشاف جدید هم آشنا خواهید شد.
آپگریدهای نسل جدید حتی در Grand Theft Auto Online هم که یک دنیای همیشه در حال بهبود و پیشرفت Grand Theft Auto است، مشاهده می‌شود. در این بازی می‌توانید با تشکیل باند با یکدیگر برای تکمیل Jobهای مختلف برای بدست آوردن پول نقد، خرید امکانات، وسایل نقلیه و آپگرید کردن کاراکترها، رقابت بر سر روش‌های رقابتی سنتی یا  تولید محتوای شخصی برای بازی یا اشتراک‌گذاری با جامعه Grand Theft Auto رتبه‌‌های مجرمانه کسب کنید و بالا بروید.
تمام محتواهای جدید و گیم‌پلی ایجاد شده از زمان بارگذاری Grand Theft Auto Online-از جمله انواعی از Jobهای جدید، یک انبار مهمات جدید، امتیازگیری به ازای اتومبیل‌های جدید، ویژگی‌های جدید و امکان سفارشی‌سازی‌های پلیرها-برای سیستم پلی‌استیشن 4، اکس‌باکس یک و پی‌سی برنامه‌ریزی شده و در زمان مقرر هم قابل دسترس خواهد بود. جامعه فعلی پلیرها هم می‌توانند در صورت تمایل کاراکترهای Grand Theft Auto Online و مراحل پشت سر گذاشته خود را به پلی‌استیشن 4، اکس‌باکس وان یا پی‌سی‌شان انتقال دهند. در نسخه پی‌سی Grand Theft Auto V هم یک ویدئو ادیتور برای فیلم‌سازی پیشرفته طراحی شده است.
مطالب مرتبط: