آموزش کامل و نحوه‌ی صحیح رابطه‌ی جنسی

به گزارش مجله ی تفریحی همه چیز و به نقل از هنر زندگی:

 آموزش سکس یکی از اصول مهم در دست یابی به به رابطه جنسی سالم و رضایت‌بخش است. مسئله تنها به کسب لذت از رابطه‌ی جنسی محدود نمی‌شود. روابط زناشویی باید به‌گونه‌ای باشد تا موجب بهبود روابط عاطفی در میان زوج‌ها باشد. رابطه‌ی جنسی در زندگی مشترک از اهمیت بسیاری برخوردار است و عدم رضایت از آن ارتباط تنگاتنگی با طلاق و شکست در زندگی مشترک دارد.

جلسات مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند از بروز مشکلات و اختلافات در زندگی مشترک جلوگیری کند.

ویژگی‌های رابطه‌ی جنسی صحیح

یکی از مهم ترین ویژگی‌های رابطه‌ی جنسی صحیح همزمانی در به ارگاسم رسیدن زن و مرد است؛ معمولا در ابتدا زن به ارگاسم می‌رسد، سپس مرد با کمی تحریک به اوج لذت جنسی می‌رسد. اگر مرد زودتر به ارگاسم برسد و انزال در او اتفاق بیفتد نعوظ از بین می‌رود و به احتمال کمی زن به اوج لذت جنسی می‌رسد.

برای اینکه بتوانید رابطه‌ی جنسی خوب و ایده‌آل داشته باشید لازم است نکاتی را رعایت کنید. اگر با وجود رعایت نکات زیر از رابطه‌ی جنسی خود رضایت ندارید، می‌توانید از مشاوره جنسی استفاده کنید. مشاورین متخصص در این زمینه با بررسی جنبه‌های مختلف رابطه‌ی زناشویی‌تان، ریشه‌ی مشکل را پیدا می‌کنند و می‌توانید با استفاده از راه‌کار‌های مفید آنان به رابطه‌ی زناشویی رضایت بخش برسید. در ادامه برخی از ویژگی‌های مهم در داشتن رابطه‌ی جنسی صحیح را ذکر کرده‌ایم.


 • 1. شرایط محیطی
رابطه‌ی جنسی صحیح ویژگی‌هایی دارد که باعث می‌شود برای هردو طرف لذت بخش و رضایت بخش باشد. برای اینکه بتوانید کیفیت رابطه‌ی جنسی خود را افزایش دهید باید تمام شرایط را در نظر بگیرید؛

مثلا اتاق خوابی که قرار است در آن با همسرتان رابطه‌ی جنسی برقرار کنید، باید مناسب باشد و از امنیت بالایی برخوردار باشد تا بتوانید رابطه‌ی جنسی همراه با آرامش و بدون اضطراب و نگرانی داشته باشید. رنگ اتاق خواب بهتر است روشن باشد و نور کافی وجود داشته باشد. همچنین گوش دادن به یک موزیک ملایم پیشنهاد می‌شود.


 • 2. عشق بازی قبل از رابطه‌ی جنسی
  معاشقه و پیش نوازی مقدمه‌ی برقراری رابطه‌ی جنسی و از عوامل مهم در رضایت جنسی است. عشق بازی قبل از رابطه باعث تحریک زوج‌ها و افزایش صمیمیت و عاطفه بین آن‌ها می‌شود. نداشتن معاشقه قبل از دخول از عوامل نارضایتی در زن و شوهرها به شمار می‌رود و آن‌ها را از یکدیگر دور می‌کند.
بنابراین برای رابطه‌ی خود با همسرتان وقت بگذارید و معاشقه قبل از رابطه جنسی را نادیده نگیرید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه عشق بازی با همسر کلیک کنید.


 • 3. همسرتان را دوست داشته باشید
یکی از راه‌های داشتن رابطه‌ی جنسی موفقیت آمیز، داشتن حس خوب نسبت به همسرتان است. در صورتی که احساس خوبی نسبت به او نداشته باشید نمی‌توانید از رابطه‌ی زناشویی‌ لذت ببرید. برای اینکه بتوانید قابلیت‌های همسرتان را بپذیرید و حس خوبی نسبت به او داشته باشید می‌توانید از راهنمایی‌های مشاورین متخصص استفاده کنید و علاوه بر داشتن یک رابطه‌ی جنسی ایده‌آل، در بقیه‌ی جنبه‌های زندگی‌تان نیز تاثیر مثبت داشته باشید. با خواندن مقاله رابطه زناشویی به زندگی خود گرما دهید.


 • 4. رابطه‌ی جنسی ایمن و بهداشتی
یکی از مهم‌ترین جنبه‌های رابطه‌ی زناشویی سالم، داشتن رابطه‌ی جنسی محافظت شده می‌باشد تا از انتقال ویروس‌های مقاربتی جلوگیری شود. برای این کار باید در ابتدا از سلامت جنسی خودتان و طرف مقابل‌تان مطمئن شوید، از وسایلی مانند کاندوم استفاده کنید.
اگر خانم هستید از دوش واژینال اجتناب کنید زیرا باعث افزایش ریسک ابتلا به بیماری‌ها مقاربتی می‌شود، اگر شما یا شریک جنسی‌تان دارای تبخال هستید تا زمان درمان آن از داشتن رابطه‌ی جنسی اجتناب کنید.
برای پیشگیری از بارداری از روش‌های ضد بارداری مثل استفاده از کاندوم، اسفنج، دیافراگم، آی‌یو‌دی و ... استفاده کنید. البته می‌توانید بهترین روش را با مشورت پزشک خود انتخاب کنید تا بتوانید به خوبی از بارداری پیشگیری کنید.
بهداشت جنسی نیز یکی از اصول اساسی در رابطه‌ی جنسی است. زوجین باید قبل از رابطه‌ی جنسی دوش بگیرند و سیستم‌های تناسلی خود را شستشو دهند؛ بهداشت ضعیف یکی از عوامل کاهش میل جنسی است. خوشبو کردن بدن، آرایش صورت، تمیز بودن دندان و دهان و عدم استفاده از سیگار و الکل که باعث بدبو شدن دهان می شود، از دیگر راهکارهایی است که با رعایت آن‌ می‌توانید از رابطه‌ی جنسی لذت‌بخشی بهره‌مند شوید.

 

اشتباهات رفتاری در رابطه جنسی

مجموعه‌ای از کارها و رفتارها هستند که رابطه‌ی جنسی را نابهنجار می‌کنند و باعث توقف میل جنسی می‌شوند. توصیه می‌شود از این کارها و رفتارها در هنگام رابطه‌ی جنسی دوری کنید تا بتوانید روابط خود با همسرتان را بهبود ببخشید. در ادامه به بررسی هریک از رفتارهای نادرست در رابطه‌ی جنسی می‌پردازیم.


 • 1. امر و نهی در هنگام رابطه‌ی جنسی

اکثر افراد از اینکه شریک جنسی‌شان در حین رابطه‌ی نزدیکی دستور بدهد احساس خوبی نمی‌کنند. این که مدام به همسرتان متذکر شوید که باید الان فلان کار را انجام بدهی یا نباید الان این کار را می‌کردی و... باعث می‌شود تا رابطه‌ی جنسی از حالت احساسی خارج شود و حالت اجبار و امر و نهی به خود بگیرد. ابراز احساسات در رابطه‌ی جنسی لازم است اما با دستور دادن پی‌در‌پی تفاوت دارد.


 • 2. منفعل بودن
یکی از کارهایی که رابطه‌ی جنسی را لذت بخش می‌کند تحرک و فعالیت دو طرف است؛ سعی کنید در رابطه‌ی جنسی منفعل نباشید. نباید در حین رابطه‌ی جنسی از طرف مقابل انتظار داشته‌باشید تا همه‌ی کارها را انجام دهد و شما را به لذت برساند. نشان دادن واکنش به طرف مقابل باعث می‌شود رابطه‌ی جنسی از یکنواختی در بیاید و خسته کننده نباشد.

یکی از دلایل انفعال در رابطه‌ی جنسی می‌تواند بی‌میلی و سرد مزاجی جنسی یکی از زوجین باشد. سردمزاجی باعث می‌شود تا هر دوطرف لذت کافی را از رابطه‌ی زناشویی نبرند. برای درمان این مسئله مقاله‌ی بی‌میلی جنسی را مطالعه کنید.


 • 3. بازگویی نقایص جنسی
اگر مدام از خودتان بدگویی کنید و از نقاط ضعفتان صحبت کنید در ناخودآگاه همسرتان تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود به تدریج از برقرای رابطه‌ی جنسی با شما ناامید شود. اگر بر روی توانایی‌ها و نکات مثبت خود و همسرتان توجه کنید، باعث می‌شود همسرتان بیشتر تحریک شود و رابطه‌ی جنسی خوبی داشته باشید.
همچنین بازگو کردن نقایص همسرتان در طول رابطه‌ی نزدیکی، منجر به آزاردگی خاطر و سرد مزاجی می‌شود. مطمئنا در این شرایط رابطه‌ی جنسی به خوبی پیش نمی‌رود. بنابراین به جای اینکه روی نقاط ضعف همسرتان تمرکز کنید، به توانایی‌های او توجه کنید و سعی کنید با تشویق کردن، این توانایی‌ها را افزایش دهید؛ با این کار علاوه بر رابطه‌ی جنسی، روابط عاطفیتان را نیز بهبود می‌بخشید.


 • 4. پیشنهاد رابطه جنسی از جانب مردان
تصوری اشتباه در این رابطه وجود دارد. بیشتر خانم‌ها گمان می‌کنند نباید به همسرشان پیشنهاد رابطه‌ی جنسی بدهند و اگر در این کار پیشقدم شوند شخصیت خودشان را پایین آورده اند. در صورتی که آقایان تمایل دارند گاهی همسرشان شروع کننده‌‌ی رابطه‌ی جنسی باشد؛ با این کار بیشتر تحریک می‌شوند. می‌توانید در این زمینه با همسرتان صحبت کنید تا بدانید آیا همسرتان تمایل دارد شما شروع کننده‌ی رابطه‌ی جنسی باشید یا خیر.

 

  انواع پوزیشن رابطه‌ی جنسی

 • آموزش سکس پوزیشن ها
در رابطه با دخول روش‌های مختلفی وجود دارد که در هرکدام میزان تحریک برای زن و مرد متفاوت است؛ یکی از اصول رابطه‌ی جنسی صحیح داشتن آرامش است. در رابطه‌ی جنسی باید انتظارات هر دو برآورده شود و زن و شوهر سعی کنند تا علاوه بر نیازهای جنسی نیازهای عاطفی یکدیگر را ارضا کنند. انواع پوزیشن در رابطه‌ی جنسی از جمله مسائلی است که می‌توانید در مورد آن با همسر خود صحبت کنید و به تفاهم برسید. در ادامه به بررسی برخی از انواع پوزیشن رابطه‌ی جنسی پرداخته‌ایم.


تصویر : http://up.h2z.ir/view/2994860/amozesh sex.jpg


آموزش نحوه‌ی صحیح رابطه‌ی جنسی‬‎

 • 1. پوزیشن رو در رو

این روش متداول ترین پوزیشن است و در آن زن بیشتر از مرد تحریک می‌شود، به این صورت است که زن در زیر و مرد در بالا قرار می‌گیرد؛ زن پاهای خود را باز کرده، مرد بین پاهای همسرش قرار می‌گیرد و به آرامی عمل دخول را انجام می‌دهد. مرد باید به آرامی و با طمأنینه رابطه را به پیش ببرد و از تحریک شدید و یا فشار زیاد بپرهیزد. اجازه دهید زن شدت تحریک را تعیین نماید و با حرکات خود به رابطه کمک کند.


 • 2. آموزش سکس | پوزیشن پهلو به پهلو
زن و مرد در کنار هم قرار گرفته و یکی به پهلوی چپ و دیگری به پهلوی راست درست در کنار هم قرار می گیرند. زن کمی پای بالایی را بلند کرده و مرد به آرامی دخول را انجام می‌‌دهد. تحریک به کندی و آرامی صورت می‌گیرد.


 • 3. پوزیشن قاشق مانند
در این پوزیشن رابطه جنسی، زن به پهلو دراز کشیده و مرد در پشت سر او و به پهلو قرار می گیرد. زن کمی مفصل ران را به سمت شکم جمع می کند و مرد از پشت و به آرامی آلت خود را وارد مجرای تناسلی او می نماید و تحریک را به کندی انجام می‌دهد.

در این روش دخول، زن تحریک زیادی را تجربه می کند و مرد با کنترل تحریک خویش می‌تواند مانع از انزال زودرس شود. مرد می‌تواند در این شرایط با دست خویش به تحریک کلیتوریس زن مبادرت کند.


 • 4.  پوزیشن گره عشق
این پوزیشن برای زوجینی که اولین دخول را انجام می‌دهند بسیار مناسب است. زن و مرد در این پوزیشن نیمه ایستاده هستند، مرد در مقابل زن می‌ایستد و زن به دور مرد می‌پیچد. در این پوزیشن فاصله‌ی کمی بین مرد و زن وجود دارد که باعث می‌شود رابطه‌ی جنسی لذت بخش‌تر شود.


 • 5. پوزیشن شکم تخت
در این پوزیشن زن دمَر می‌خوابد و بالشی را زیر شکم خود قرار می‌دهد. زانوها باید کمی خم باشند و کمر به سمت بالا و چپ متمایل شود. در این شرایط مرد بر روری زن قرار می‌گیرد و دستان خود را در دو طرف زن می‌گذارد.

در این روش مرد آلت تناسلی خود را از پشت بر روی ناحیه کلیروتوس زن عقب و جلو می‌برد و تحریک جنسی صورت می‌گیرد. این پوزیشن در رفع انزال زودرس در مردان و افزایش طول رابطه جنسی تأثیر بسیار زیادی دارد. همچنین ارگاسم زیادی را برای زن فراهم می‌کند. در این زمینه می‌توانید به مقاله‌ی درمان زودانزالی در مردان مراجعه کنید.


 • 6. پوزیشن مخصوص زنان باردار
در این پوزیشن زن به پشت دراز می‌کشد و مرد به حالت معکوس بر روی او قرار می‌گیرد. به این ترتیب که انتهای پای مرد در دو طرف صورت زن قرار می‌گیرد. زن پاهای خود را تا جای ممکن باز می‌کند و مرد آلت خود را به آرامی وارد واژن می‌کند و با حرکات موجی کمر آن را هدایت می‌کند. حرکات باید به آرامی و با احتیاط صورت بگیرند. در این پوزیشن کم‌ترین فشار به زن باردار وارد می‌شود و در عین حال از لذت جنسی نیز بهره مند می‌شود.


 • 7. پوزیشن دخول از بالا

در این پوزیشن مرد زانو می‌زند و زن و درحالی که به پشت خوابیده پاهای خود را بروی سینه مرد و یا شانه‌های او قرار می‌دهد. در این وضعیت کمر زن از زمین جدا می‌شود و هردو طرف می‌توانند حرکات را کنترل کنند. این پوزیشن برای تحریک ناحیه جی در زنان بسیار مناسب است.


منبع:هنرزندگی

گرداروی: سایت تفریحی همه چیز


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط